Oszczędzaj energię!

oszczdzaj-img-754.jpg

Mówi się, że najtańsza energia to tylko ta, której nie zużywamy. Jest to niesamowicie istotne, zwłaszcza jeśli bierzemy pod uwagę fakt, że energetyczne zapotrzebowanie na całym świecie wzrasta stale w zastraszającym tempie, za to zasób paliw kopalnych z każdą chwilą zmniejsza się.

Pocieszającym jest fakt, że ludzka kreatywność pozwala na innowacyjne rozwiązania i wynajdowanie kolejnych odnawialnych źródeł energii, natomiast niezaprzeczalnie najlepszym krokiem w drodze do uniknięcia globalnej katastrofy energetycznej będzie ograniczenie zużycia energii, wszakże, potrzebujemy jej praktycznie w każdej dziedzinie życia. Nasza cywilizacja uzależniła się od energii i tak, energią napędzamy pojazdy, używamy jej do oświetlania, chłodzenia, gotowania – można by długo wymieniać, bo tak naprawdę niewiele sfer naszego działania nie wymaga korzystania z energii.


Zapoznaj się z innymi artykułami: https://wle.pisz.pl/ecobrokers


Domy eko

Wykonywane w nowoczesnym budownictwie budowle nieco przyczyniają się do kwestii ograniczenia energii, którą wykorzystuje się choćby na docieplanie. Nowe budynki, zanim zostaną wybudowane, składa się przed szeregiem rygorystycznych wymagań w tematach taki jak izolacja czy zapotrzebowanie na energię pierwotną.
Dobrym rozwiązaniem wydaje się być skorzystanie z wpływu na dom energooszczędny, a nawet pasywny. Koszty są co prawda odrobinę wyższe niż w przypadku typowych kolosów z żelbetonu, a w dalszej perspektywie inwestycja tego typu zwróci się, uwzględniając oszczędności na zużyciu energii elektrycznej i nie tylko.

Jak możesz oszczędzać energię w prywatnym domu?

Jeśli dopiero planujesz budowanie domu, pomyśl o inwestycji w wysokiej jakości piec, który można zasilać biomasami. Odnawialne źródła energii takie jak ekogroszek czy pellet nie są dużym obciążeniem dla kieszeni, są ekologiczne i co najważniejsze – odnawialne.
Pamiętaj, by nie gotować w czajniku elektrycznym więcej wody, niż rzeczywiście potrzebujesz, zmniejsz temperaturę w pomieszczeniach, jeśli nie potrzebujesz by była naprawdę wysoka. Nie pozostawiaj sprzętów elektrycznych w trybie czuwania – jeśli z nich nie korzystasz, odłączaj wtyczki – ziemia będzie Ci z tego powodu wdzięczna!

Dodaj komentarz